Makine İmalatçıları Birliği Başkanını Seçti!

Makine İmalatçıları Birliği Başkanını Seçti!

Makine İmalatçıları Birliği (MİB)’in 14’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı Cevahir Hotel Asia’da yapıldı. Tek başkan adayı ile girilen seçime oyların tamamını alan Ahmet Özkayan başkan olarak seçildi.
Bünyesinde 200’e yakın üye firma bulunduran ve makina sektörünün tümünü kapsayan tek sivil toplum kuruluşu olma niteliğini taşıyan Makina İmalatçıları Birliği (MİB), Cevahir Hotel Asia’da yapılan 14. Olağan Genel Kurul Toplantısında oy çokluğuyla başkanlığa seçilen Ermaksan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Özkayan görevi Sevda Kayhan Yılmaz’dan devraldı.
MİB’in yeni başkanı Özkayan, seçim öncesi yaptığı açıklamada “Makine imalatçıları içinde barındırdığı mühendislik ve ar-ge gücü sayesinde yüksek teknolojiye en hızlı dönüşümü yapabilecek tek sektör olma özelliğindedir” dedi.
Cari açığımızı körükleyen en önemli sebebin makine ithalatından kaynaklandığını belirten Özkayan “Makine sektörüne yapılacak desteklerin ülke üzerine finansal yük değil, tam tersi bugün ve gelecekte ülke dışına oluk gibi akan paranın engellenmesi olacaktır” dedi.
Başkanlık görevini devreden Sevda Kayhan Yılmaz ise seçim öncesi yaptığı açıklamada sektörün çok güçlendiğini, gittikçe de güçleneceğine çok inandığını belirterek “Ne zaman bir ivme yakalasak, başımıza bir şey musallat olur, sıkıntı yaşarız; bunun da çaresi bizim kendimize güvenmemiz, işimizi yapmamızdır” dedi.

Ahmet Özkayan başkanlığındaki yeni MİB yönetimi şu şekilde oluştu: Emre Gencer ve Ender Yılmaz Başkan yardımcılığına, Mustafa Erol saymanlığa, Mustafa Kılıç Sekreter üyeliğe getirilirken, Aslı Saraçoğlu Özer, Burç Angan, Hakan Altınay ve Selçuk Ataseven üye olarak yer aldı

Mib-1_WEB_1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*