MAKTEK İzmir Fuarı’na ziyaretçi akını

MAKTEK İzmir Fuarı’na ziyaretçi akını

32 BİN ZİYARETÇİ İLE 250 MİLYON DOLARLIK

İŞ HACMİ OLUŞTU

1

 

İzmir’de ilk kez gerçekleştirilen MAKTEK İzmir Fuarı, beklenenin üzerinde ilgi gördü. Fuara 32 binin üzerinde ziyaretçi gelirken, toplamda 250 milyon dolarlık iş hacmi oluşturuldu. TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu “İki senede bir düzenleyeceğimiz fuarın, makine sanayisine ve İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Türkiye’nin  kendi sektöründe gerçekleşen en büyük fuarı MAKTEK İzmir, 32 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı. 4-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen fuarda 250 milyon dolarlık iş hacmine ulaşıldı. Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) ve TÜYAP işbirliğiyle düzenlenen fuarda Otomotiv, havacılık, savunma, gemi ve inşaat sektörleri başta olmak üzere imalat alanında geleceği belirleyecek teknolojilerin tanıtıldığı fuarda, Endüstri 4.0’a geçişte kullanılacak makineler sergilendi. 

SONY DSC

 

TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu, fuarla ilgili yaptığı açıklamada “TİAD, TÜYAP VE MİB işbirliği ile yapılan MAKTEK İzmir Fuarı ile kez düzenlenmesine rağmen büyük ilgi gördü. Bundan sonra iki senede bir düzenleyeceğimiz fuarın, makine sanayisine ve İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

3 YENİ PAZARLAR İÇİN FIRSAT OLDU

Fuarda, ziyaretçiler 4 gün boyunca yeni ürünleri inceleyip, teknolojiler hakkında bilgi edindiler. Katılımcı ve ziyaretçiler yeni pazarlara açılmak ve farklı iş imkanları oluşturmak için görüşmeler gerçekleştirdi. Fuar ayrıca; Türkiye’nin 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında stratejik bir öneme sahip olan makine ve takım tezgahları sektörünün dünyaya duyurulmasında önemli bir köprü görevi                                                                                                    görmüş oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*