TEZMAKSAN MAKİNE KİRALAMALARINI  TL ÜZERİNDEN YAPACAK

TEZMAKSAN MAKİNE KİRALAMALARINI TL ÜZERİNDEN YAPACAK

MAKİNE SEKTÖRÜNDEN TL KAMPANYASINA TAM DESTEK 

TEZMAKSAN MAKİNE KİRALAMALARINI TL ÜZERİNDEN YAPACAK

Makine sektörü de ‘Dövizini Boz Türk Lirası Dön’ kampanyasına sessiz kalmadı. Sektörün pazar lideri Tezmaksan, sanayicinin döviz riskini üzerinden alarak kiralamaları TL üzerinden yapma kararı aldı. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu “Türk Lirası’nın son zamanlarda değer kaybetmesi yatırım konusunda iştahlı olan Türk sanayicisinde tedirginlik yarattığını görüyoruz. Bu nedenle böyle bir kampanya başlattık” dedi.

hakan_aydog__du_2_web

 

 

Dövizin aşırı değerlenmesine karşı başlatılan ‘dövizini bozdur TL’ye dön’ kampanyasına her sektörden destek geliyor. Türkiye ekonomisinin lokomotifi makine sektörü de bu kampanyaya sessiz kalmadı. Makine sektörünün pazar lideri Tezmaksan, TL kampanyasına destek olmak için kiralamalarını TL üzerinden yapma kararı aldı. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu yaptığı açıklamada “Türk Lirası’nın son zamanlarda değer kaybetmesi yatırım konusunda iştahlı olan Türk sanayicisinde tedirginlik yarattığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine sanayicimize nasıl destek olabiliriz diye düşündük. Makine kiralamalarında döviz yerine TL’ye geçtik” dedi.

SANAYİCİNİN DÖVİZ RİSKİNİ ORTADAN KALDIRIYORUZ

Sanayicinin döviz riskini taşımadan yatırım yapabilmesinin önünü açtıklarını ifade eden Aydoğdu “Ülkemizde ilk defa Tezmaksan tarafından uygulanan makine kiralama yöntemi sektörde büyük rağbet gördü. Hem yatırım risklerini üzerinizden atıyor, hem de kira bedelini tamamen gider gösterebildiğiniz için vergisel avantaj sağlıyorsunuz” dedi. Sistemi sektörde yeni uyguladıkları için satışların yüzde 10’u kadarını kiralama düşündüklerini ancak talebin beklenenden fazla olduğunu belirten Aydoğdu “Biz teknolojiye kolay ulaşım için sanayicilerimizi cesaretlendirici yöntemler geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*