KOSGEB’den Kobi’lere Yurtiçi Fuar Desteği
kosgeb den kobi destekleri

KOSGEB’den Kobi’lere Yurtiçi Fuar Desteği

Kosgeb den Yurt içi Fuar destekleri

Fuar ve organizasyonlar, işletmelerin ürün ve hizmetlerini sergilemeleri açısından büyük önem taşıyor. Yurtiçinde yer alan tedarikçi, üretici ve aracı firmalar, fuarlarda yer alan işletmelerle yeni iş anlaşmaları gerçekleştirerek rekabet yoğun piyasa koşullarında büyük bir avantaj elde ediyorlar.

Diğer yandan pazarlama, artık işletmelerin ana unsurlarının başında gelmektedir. Yapılan tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yansımaları sadece yurtiçinde değil yurtdışında da karşılık bulmaktadır. Ülkemizin artık kürsel ölçekte bir cazibe merkezi haline gelmesiyle birlikte yurtiçi fuarlarına etkin bir şekilde katılım daha büyük bir önem arz ediyor.

Bu gelişmelere kayıtsız kalmayan KOSGEB, işletmelerimizin yurtiçi fuarlara katılımılarını desteklemek, cesaretlendirmek ve etkin bir rol oynamalarını sağlamak amacıyla Genel Destek Programı altında “Yurtiçi Fuar Destek Programı”nı KOBi’lerimizle buluşturdu ve yüksek oranlarda destekler vermeye devam ediyor.
KOSGEB olarak, Yurtiçi Fuar desteği kapsamında Fuar Organizatör Kuruluşundan temin edilen; boş alan (yer) için kira, stand konstrüksiyonu ve dekorasyonu, fuar katılımcı kataloğu, fuar alanının genel düzenlemesi ile ilgili hostes, genel tanıtım, genel güvenlik, genel temizlik ile gerekli olabilecek diğer hizmet giderleri destek programı kapsamında yer almaktadır. Desteğin üst limiti Yurtiçi Uluslar arası İhtisas Fuarlarında 120 TL/m² ve Yurt İçi İhtisas Fuarları ve İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ise 80 (seksen) TL/m² dir.

Her bir fuar için azami destek alanını 50 m² olup, bu rakam makine, mobilya ve mermer gibi büyük teşhir alanına ihtiyaç duyulan iş kollarında 100m²’ye kadar çıkarılabilmektedir.

Destekten yararlanmak isteyen işletmelerin,
KOSGEB veritabanına kayıtlı ve Beyannamesi güncel olmalı.
Genel Destek Programına başvurmuş ve onay almış olmalı.
Yurtiçi Fuar Desteğine başvurmuş ve onay almış olmalıdır.

Destek kapsamında üst limitin program süresince işletme başına 30.000 TL ve destek oranı 1. Ve 2. Bölgelerdeki iller için %50 kalan iller içinse % 60 olarak sağlanmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*