WIN Metal Working Fuarı Kapanış Bülteni

WIN Metal Working Fuarı Kapanış Bülteni

Kapanış Bülteni

WIN Eurasia Metalworking 2015 (12-15 Şubat)

WIN Metal Working Fuarı imalat sektörünün liderlerini ağırladı

Fuarın özel kategorileri -Robot Zirvesi ve Safe@Work- büyük ilgi topladı
20. yıldönümünü kutlayan WIN Metal Working Fuarı 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından organize edildi. Metal Working (Metal İşleme), Surface Treatment (Yüzey İşleme) ve Welding (Kaynak) olmak üzere 3 ticari fuarı aynı çatı altında bir araya getiren etkinlikte, Safe@Work adlı özel bölüm aracılığıyla iş sağlığı ve güvenliğine de odaklanıldı.

13 ülkeden lider firmalar
Fuar 16.602 metrekare net alanda gerçekleşti. Avusturya, Bulgaristan, Çin, Danimarka, Fransa, Macaristan, İtalya, Almanya, Güney Kore, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve Türkiye’den 607 şirket ürünlerini fuarda sergiledi. Bunlar arasından Almanya, İtalya ve Güney Kore, hükümetlerinin finansal desteğini alarak pavilyonlarıyla milli katılım sağladılar.

Uluslararası bir buluşma noktası
Dört gün boyunca Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Kuzey Afrika, Yakın ve Orta Asya ve Körfez devletlerinden 29.016 profesyonel, fuarı ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ekonomi Bakanlığı desteği ile gerçekleşen “Satın Alma Programı” kapsamında Rusya, Tunus ve Özbekistan’dan gelen heyetler iş bağlantılarını WIN Metal Working Fuarı’nda pekiştirdiler. Ayrıca, İran’dan gelen yedi farklı sektörel dernek temsilcisi de fuarı ziyaret ederek, İran ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek adına firmalarla temasta bulundular. Ticaret Odaları ve diğer bileşenlerin işbirliğiyle, Türkiye’nin her yerinden 40’tan fazla heyet fuara geldi.

Öne Çıkan Etkinlikler: Robot Zirvesi ve Safe@Work
Sergilenen ürünlerin yanı sıra, WIN Metal Working Fuarı eşzamanlı etkinlikleriyle de ön plandaydı. Bilhassa özel sergi ve forum alanları olarak Robot Zirvesi ve Safe@Work etkinlikleri ziyaretçilerden yoğun ilgi topladı.

Robot Zirvesi’nin sergi alanında endüstriyel robot kolları örnekleri gösterilirken, forumlarda da imalat sektöründe robot uygulamalarının verim ve üretkenlik açısından önemi vurgulandı. Diğer yandan Mesleki Cilt Koruma, Makine Güvenliği Uygulamaları ve İSG’de Yasal Sorunlar gibi çeşitli konular Safe@Work Forumu’nda ele alındı.
Alexander Kühnel 01_W_Hannover Messe Bileşim Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel etkinlikle ilgili olarak şunları paylaştı: “Bu yıl fuar çatısı altında Safe@Work ve Robot Zirvesi etkinliklerini de düzenlemiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu özel bölümlerle sektöre yönelik kapsamlı teknik bilgi aktarımı için bir araç oluşturmayı amaçladık. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusu bizim için çok önemli, zira metal/makine sektörü iş kazalarının en sık meydana geldiği sektörler arasında yer alıyor. Bu kazaları önlemek amacıyla 2012 yılında yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hazırlandı ve yürürlüğe girdi. Bu kanun Türkiye’nin bu sektörü genişletme ve dünya standartlarıyla uyumlu hale getirme konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor. Biz de Safe@Work Forumu ve Sergi Alanıyla bu sürece katkıda bulunmayı amaçladık. Olumlu geri bildirimler neticesinde Hinte GmbH ve ISAG (İSG Profesyonelleri Derneği) ile işbirliği içerisinde, bir sonraki yıl da bu etkinliği gerçekleştirme konusunda hemfikiriz .”

Bir sonraki WIN Metal Working Fuarı 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*