Endüstri 4.0’ın Öncü Zirvesi Konya Endüstri Zirvesi Başlıyor.

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliği ile Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB’in sağladıkları değerli destekler ile düzenlenecek olan KONMAK 2018 Konya 15. Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı – Hidrolik ve Pnömatik Özel Bölümü, Konya 4. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı, İSKON 2018 Konya 13. İstifleme, Depolama, Taşıma, Vinç ve Lojistik Fuarı ve KONELEX 2018 Konya 13. Elektrik, Elektronik, Elektromekanik, Enerji Üretimi ve Otomasyon Fuarı eş zamanlı olarak 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Konya Endüstri Zirvesi çatısı altında Konya Ticaret Odası – TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü Sn. İlhan Ersözlü açıklamalarda bulundu:

“Ersözlü; Sektörün Anadolu’daki en büyük buluşması…”
Sürekli gelişen sanayisi ile Anadolu’nun üretim üssü ve ülkemizin KOBİ başkenti konumunda bulunan Konya’daki metal işleme sektörünün ülke ekonomisindeki ağırlığı fuarlarımızı hazırlamamızda öncü olmuştur. Her sene olduğu gibi bu sene de hem Türkiye’den hem de yurt dışından katılacak olan yüzlerce marka en inovatif ürünlerini Konya Endüstri Zirvesi’nde profesyonel ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Metal işleme makinelerinden sac işlemeye, istifleme teknolojilerinden otomasyona kadar geniş ürün profili 4 gün boyunca fuar merkezimizde sergilenecek.

“Ersözlü; 403 Firma, 1209 Marka ve 1500’ün üzerinde makine ve malzeme…”
Metal işleme, sac işleme, istifleme ve elektrik sektörlerindeki dünya markalarının görkemli buluşmasına ev sahipliği yapacak fuarlar 22 ülkeden 403 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile hazırlanarak, 4 gün boyunca 1209 markanın 1500’ün üzerindeki makine ve malzemesi ile üretim süreçlerine ilişkin yenilikler ve teknolojik gelişmeleri yurt içi ve yurt dışından gelecek 40.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Fuarların bu yıl da bölge ve ülke üretimi için büyük önem taşıyan etkin bir platform haline geleceği inancındayız.

“Ersözlü; Fuardaki siparişler imalat endüstrisine can verecek.”
Uzun yıllardan bu yana TİAD ve MİB ile birlikte başarıyla hazırladığımız sektördeki en önemli üretici ve ithalatçı firmaların her yıl düzenli katılımlarıyla adeta bir endüstri zirvesi haline gelen bu teknoloji şovunda her yıl firmalarımız önemli satışlar yapmakta ve yeni iş bağlantıları kurmaktadır.
Sektörün iç dinamiklerine Konya’dan katkı sağlayan fuarlarımız üretimin tüm evresinde yatırım yapan veya yapacak birçok iş insanını profesyonel bağlantılar kurmak için katılımcı markalarımızla Tüyap Konya’da bir araya getirecek. İmalat endüstrisinde satışların fuarımızın tarihinden 2 ay öncesinde durduğu, herkesin bu fuarı beklediği ve fuar haftasında verilen siparişlerle pazarı yönlendiren Konya Endüstri Zirvesi’nin Anadolu’daki yatırımları doğrudan ilgilendirir hale geldiğini belirtmek isterim.

“Ersözlü; Yabancı yatırımcılar Konya Endüstri Zirvesi’nde olacak.”
Fuarlarımızın yurt içinden üretimin yoğun olduğu 60 ilden, yurt dışından ise hedef pazarlar başta olmak üzere Ortadoğu, İran, Rusya, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Kafkasya’dan gelecek ticari alım heyetleri ile birlikte yaklaşık 40.000 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapması hedeflenmektedir.
Fuarlar, yurt içinden hafta sonu ağırlıklı olmak üzere otobüs organizasyonları getirilecek heyetlerin ve yurt dışından gelecek profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra bu yıl on beşinci kez Konya Sanayi Odası iş birliği ile hazırladığımız “B2B KONMAK 2018 Uluslararası İkili İş Görüşmeleri” programına ev sahipliği yapacaktır. Her geçen yıl görüşme sayısının ve taleplerin arttığı etkinliğimiz ile fuar öncesinde online olarak eşleşen katılımcı ve ziyaretçilerimiz hazırlanmış olan program sayesinde fuar alanı konferans salonlarımızda bire bir görüşme imkânı bulmaktadırlar. Üreticileri direkt hedef kitleyle buluşturduğumuz organizasyona katılanlardan çok olumlu tepkiler almaktayız. İkili iş görüşmeleri kapsamında yurt dışında aylardır devam eden fuar pazarlama faaliyetleri sonucunda gelecek yabancı yatırımcıları 11 Mayıs Cuma günü Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi Karatay Salonu’nda katılımcı firmalarımız ile buluşturup sektörün yurt dışı tanıtımı ve ticaretine de olumlu katkılar sağlayacağız.
Fuarlar 10-11-12 Mayıs 2018 tarihlerinde 10.00 – 19.00,
13 Mayıs 2018 Pazar günü ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.
Tüyap Konya olarak Endüstri 4.0’ın öncü zirvesi Konya Endüstri Zirvesi’ne tüm ilgilileri saygıyla davet ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir