Staubli Robotik, TX2 serisi ve CS9 kontrolörü ile İnsan- Makina iş birliği

TX2: GARANTİ EDİLMİŞ VERİMLİLİK HEM DE TAMAMEN GÜVENLİ

Staubli Robotik, TX2 serisi ve CS9 kontrolörü  ile İnsan- Makina iş birliğinde yeni bir çağ açıyor. Sağlam ve güçlü TX2, sağlamlık, boyut ve çalışma zarfı arasında daha iyi denge sağlar. Ama en önemlisi, TX2’ler hız, performans VE güvenlikle harmanlanabilecek tek robot serisidir.

Safe Speed (Güvenli Hız) ile Hız

Robotlar, sensörlerle donatılmış olarak, çalışma alanlarına yaklaşan herkesi derhal tespit eder ve güvenlik gereksinimlerine göre hızlarını otomatik olarak düşürür. Buradaki ana avantaj, robotların acil kapatma mekanizmasını tetiklemeden daha yavaş bir hızda çalışmaya devam edebilmesidir, böylece karmaşık bir yeniden başlatma prosedürünün önüne geçilir.

Safe Stop (Güvenli Durma) ile Performans

Güvenlik modunda, robotlar daha da yavaşlar veya tamamen dururlar. Ancak, özellik etkinleştirildiğinde, robotlar tüm «hayati işlevlerini» korurlar ve bu nedenle operatörler çalışma alanından ayrılır ayrılmaz kendiliklerinden tekrar başlayabilirler. Bu iki devrimci özellik insan ve makine arasında gerçek bir işbirliği içindir.

Her yerde, her zaman güvenlik

Maksimum koruma sağlamak için, robot hareketleri yüksek emniyet bütünlüğü seviyesine (safety integrity level) sahip sensörler tarafından kontrol edilir.

İnsan ve makine aynı çalışma alanını paylaşırsa, önceden tanımlanmış belirli koşullar altında etkinleştirmek için daha düşük hızlar gibi güvenlik modları yapılabilir.

Daha da güvenli olmak için TX2 robotları, henüz geliştirme aşamasında bir kol olan TX2touch membranı ile donatılabilir. Dokunmaya duyarlı, operatörle temas ettiğinde yavaşlar ve durur. Güvenlik garantilidir

Her yerde, her zaman güvenlik

Maksimum koruma sağlamak için, robot hareketleri yüksek emniyet bütünlüğü seviyesine (safety integrity level) sahip sensörler tarafından kontrol edilir.

İnsan ve makine aynı çalışma alanını paylaşırsa, önceden tanımlanmış belirli koşullar altında etkinleştirmek için daha düşük hızlar gibi güvenlik modları yapılabilir. Daha da güvenli olmak için TX2 robotları, henüz geliştirme aşamasında bir kol olan TX2touch membranı ile donatılabilir. Dokunmaya duyarlı, operatörle temas ettiğinde yavaşlar ve durur. Güvenlik garantilidir.

Yeni: 2 model TX2-60 ve TX2-60L
Maksimum yük : 9 kg ile 5 kg,
Erişim: 670 mm ve 920 mm
Montaj seçenekleri: yer, duvar, tavan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir