Şimdi Yatırım ve Büyüme Zamanı

Remak Redüktör Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Ege Pehlivan, yapılan yatırımlar ve gerçekleştirilen dönüşümler ile her zamankinden daha büyük bir büyüme sürecine girdiklerini açıkladı.

Uzun yıllardır Türkiye’nin önde gelen redüktör ve dişli teknolojisi üreticilerinden olan Remak Redüktör’ün Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Ege Pehlivan, 2020 yılında şu ana kadarki en büyük büyüme rakamlarını yakalayacaklarını aktardı. Bir kaç yıl önce ürünlerini çeşitlendirerek, Türkiye’nin vazgeçilmez sektörlerinde büyük atılımlar yapan Remak, bu atılımları yaptıkları değişimler ile kalıcı hale getirmeye kararlı. Bu yılki stratejisinde inovasyon ve dijital dönüşüme ağırlık veren Remak Redüktör, büyümesini söz konusu hedefler doğrultusunda sürdürmeyi planlıyor. Ege Pehlivan, “Yaptığımız yatırımlarla birlikte ürün çeşitliliğimizi ve hizmet verdiğimiz sektörleri artırdık. ürünlerimizi geliştirirken global düzeyde bir rekabet ve perspektif ile çalışıyoruz” diye konuştu. Günümüz dünyasında sadece üretmenin yetmediği bununla birlikte ortaya bir inovasyon koyulması gerektiğini aktaran Pehlivan, uyguladıkları bu süreçte kurum içi inovasyonu da fazlasıyla uyguladıklarını ekledi.

Yaptıkları ürün yatırımlarının yanı sıra, Kemalpaşa OSB’deki yerlerine 2015’in temmuz ayında taşındıklarını dile getiren Ege Pehlivan, üretime her zamankinden daha kurumsal ve profesyonel bir bakış açısı ile yaklaştıklarını dile getirdi. Türkiye’nin içerisinden geçtiği süreç itibariyle yatırım yapılacak en karlı dönemlerden birinde olunduğu ve Remak Redüktör olarak bunu sonuna kadar yerine getirdiklerini iletti. Geçen yıl birçok değişimi hayata geçirdiklerini söyleyen Pehlivan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ Aldığımız kararlar sonucunda, önümüzdeki süreçte genel ürünlerden ziyade, konseptimiz dahilin de beş ana sektöre özel çözümler üreteceğiz. Her geçen gün daha da artan bir rekabet ortamında şirketler, büyümelerini sürdürmek için inovatif çözümler üretmek zorundalar. Ülkemiz onca olumsuzluğa rağmen çok iyi bir büyüme gösterdi. Biz de; ‘büyüyen Türkiye, büyüyen şirketler’ diyerek bu büyümeyi sürdürmek istiyoruz.”

Türkiye’nin günümüz dünyasında daha çok söz sahibi olması ile bu durumun özel sektör için ticari fırsatlar doğurduğunu aktaran Pehlivan, bu süreci yabancı çalışanlar da istihdam ederek ihracat çalışmaları ile pekiştirdiklerini belirtti. Şirket içi inovasyonu ve yeniliği desteklerini dile getiren Pehlivan “ Firmamızın gelişmesi için gereken yeğane değer, makineye yapılan yatırımdan ziyade inovasyona yapılan yatırımdır. Günümüz Rekabet dünyasında iki seçeneğiniz vardır, kaybedebilirsiniz ya da kazanmak istiyorsanız, değişirsiniz.

Geçirdikleri değişimler kapsamında kadrolarında da genç ve dinamik bir yapıya sahip olan Remak Redüktör, bunun neticesinde sektörel baz da yaptıkları çalışmalara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Tarım sektörünün Türkiye için çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Pehlivan, şu an için mercek aldıkları ana sektörlerden bir tanesinin de Tarım olduğunu belirtti. Özel alanlarda sektörel bazda çalışmalara ağırlık veren Remak, tarım ve hayvancılık sektörü adına ürettikleri “Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası” ile her geçen gün üretim yelpazesini genişletiyor. Redüktör üretimi dışında, bahsedilen dönüşüm çerçevesinde enerji sektörü için yazılım ARGE’si yapmaya başlayan Remak, gerçek anlamda katma değerli üretime odaklanan, artık mekanik teknolojilerin yanında rotasını teknoloji geliştirmeye yönelen bir şirket olduklarını aktardı.

Üretim dışında sosyal bir katkı yaratmak maksadıyla bundan sonraki süreçte bilgi birikim ve tecrübelerini genç nesillere aktaracakları “ Remak Akademi “ adında bir platform hayata geçirdiklerini aktaran Pehlivan, “ Bu toplumda varolduysak, bizim de bu topluma faydalı işler yapmaya her zaman devam etmemiz gerekli, ve Remak olarak Akademi – Sanayi iş birliğini her zaman desteklemeye yönelik çalışmaya her zaman devam edeceğiz “ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir