HEDEF YÜZDE 30 BÜYÜME

Yürüttüğü Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sayesinde geçen yıl hedeflediği yüzde 25’lik büyüme rakamını gerçekleştiren Remak Grup, 2021 yılında bu hedefi yüzde 30’a çıkardı.

Redüktör, dişli kutusu ve şanzıman üretimi yapan Remak Redüktör, sektörün önde gelen markaları arasında yer alıyor ve son zamanlarda yaptıkları katma değerli üretimler ile de son kullanıcıya ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz yıllarda yaptıkları yatırımlar ile var olan sektörel üretim dışında çeşitli sektörlerde de markalar yaratan Remak Redüktör, ileriki süreçte tüm markalarını Remak Grup adı altında toplamayı ve bir grup şirketine dönmeyi planlıyor.

24 SAAT ÜRETİM

Müşterilerinin memnuniyetini kazanmak için kendilerini sürekli geliştirdiklerini ve taleplere her zaman cevap vermeye çalıştıklarını belirten Remak Redüktör Genel Müdürü Ege Pehlivan, artan döviz kurları sebebiyle iç piyasadaki ürüne olan talebin her zamankinden daha fazla arttığını ve bu talebe yetişmek için 24 saatlik üretim sürecine geçildiğini söyledi.  Pehlivan, ‘’Bunun yanında sektörel bazda kurduğumuz diğer markalar ile mevcut üretimimizin dışında son kullanıcıya ulaşmayı da unutmuyoruz. Uzun süre önce yaptığımız yatırımlar sonuçlarını vermeye başladı.  Ülkemizin yerli üretime her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğu bu günlerde belli oluyor. Ülkenin katma değerli üretim açığı git gide artarken, üretici olan bizlere düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır ve ülkemiz için yeni markalarımızla bu sorumluluğu sonuna kadar yerine getirmekteyiz. Varılan hedef hiçbir zaman gelinecek son nokta değildir. ’diye konuştu.

“YILLARIN AR-GE BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİBİZ”

Pehlivan, açıklamasında Remak Redüktör olarak 1987 yılından beri üretim yaptıklarına dikkat çekerek, ‘’ Dişli kutusu gibi hassas bir sistemi üretmenin verdiği tecrübe ile çok daha kapsamlı sistemlerin üretimine başladık. Firma kültürümüz her zaman ‘’değişim’’ olmuştur. Bir firmada değişim kültürünü en iyi oturtacağınız konum, var olan mevcut konjonktüre yönelik ARGE çalışmaları sonucunda çıkarılacak yeni ürünler olmaktadır. Girdiğimiz yeni sektörler neticesinde, Türkiye’nin lokomotif sektörlerine yatırımlarımızı arttırmış bulunmaktayız. Belirlediğimiz sektörler başlıca Tarım, Hayvancılık, Enerji ve İklimlendirme olmuştur. Yaptığımız üretimler ile firma-firma partnerliklerinin yanı sıra direk olarak kullanıcıya yönelik sistemlerin de üretimine girmiş bulunmaktayız. Tüm bu süreçler sonrasında yarattığımız markalarımızı kısa bir zaman içerisinde  Remak Grup adı altında bir grup firması haline getirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Remak Redüktör Genel Müdürü Ege Pehlivan, üretim kapasitelerinin günden güne arttığını da vurgulayarak yatırımların hız kazandığını,  Kemalpaşa Organize Sanayi’de yer alan ana fabrikalarında ekstra üretim alanları ve depolar kurularak sisteme bağlı üretim organizasyonuna geçtiklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir